• ΑΓΩΝΕΣ MASTERS
  • Νέα
  • Χάλκινο μετάλλιο από την Μαρία Παναγιωτίδου στο Τορούν!

Χάλκινο μετάλλιο από την Μαρία Παναγιωτίδου στο Τορούν!

Η Μαρία Παναγιωτίδου επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 400μ. (κατηγορία W35) που έγινε απόψε το βράδυ στο Τορούν! Στον τελευταίο τελικό της τρίτης ημέρας του Παγκόσμιο Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου Διαχρονικών Αθλητών η πρωταθλήτριας μας από την Θεσσαλονίκη έκανε εξαιρετική κούρσα και με επίδοση 58.62 τερμάτισε στην τρίτη θέση, πίσω από την Aneta Lemiesz (Πολωνία) που ήταν η νικήρια με 55.97 και την Snezana Bechitna (Ιρλανδία) που ήταν δεύτερη με 58.14.

Στον χθεσινό προκριματικό η πρωταθλήτρια μας με χρόνο 60.49 κέρδισε την σειρά της και προκρίθηκε στον τελικό με την τρίτη καλύτερη επίδοση.

To μετάλλιο της Μαρίας Παναγιωτίδου ήρθε να κλείσει μια πολύ επιτυχημένη ημέρα για τους Έλληνες διαχρονικούς αθλητές στίβου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Τορούν και να προστεθεί στα μετάλλια που κέρδισαν νωρίτερα ο Βλαδίμηρος Ντεκάλιο και ο Κώστας Χατζηεμμανουήλ.

Επιμέλεια: Greek Athletics